Поза межами уроку

Проект "Лети, пісне, у світі і єднай народи"
Мета проекту: дослідити цінність вивчення пісень у позакласній роботі з іноземної мови; отримати та розширити знання про культури країн, мови яких вивчаються; збагачувати духовний світ осо­бистості, розви­вати творчі здібності учнів; досягнути ситуації успіху кожного співучасника творчого процесу та його максимальної самореалізації. Для роботи над проектом клас поділено на групи: «Артисти», «Журналісти», «Відеомейкери». «Артисти» отримали завдання - вибрати 2 пісні та виконати їх на конкурсі. Група «Журналісти» зібрала основну інформацію щодо підготовки і проведення нестандартного позакласного заходу, а також фото- та відеоматеріали. А «Відеомейкери» працювали над створенням фільму, який узагальнює проведену роботу. У результаті проекту учні доторкнулися до дорогоцінного надбання культур різних народів – пісні - найдорожчим та невичерпним народним скарбом. Учасники проекту з'ясували, що всі пісні приховують у собі величезну силу почуттів, переживань, які і були невичерпним джерелом натхнення на створення неповторного мистецтва, яке й досі шанобливо передається від одного покоління до іншого.


Волонтерська діяльність
Мета проекту: дослідити цінність і результативність волонтерської діяльності в навчальному закладі; поширити кращий досвід роботи з вчителями - волонтерами; отримати та розширити знання про культуру країни, мова якої вивчається; розвивати вміння пошуково-дослідницької роботи та вміння аналізувати та узагальнювати досліджений матеріал; духовний світ осо­бистості, розви­вати творчі здібності учнів; досягнути ситуації успіху кожного співучасника творчого процесу та його максимальної самореалізації. Згідно з метою були поставлені такі завдання:
- дослідити досвід роботи з вчителями - волонтерами; 
- визначити цінність і результативність волонтерської діяльності у навчальному закладі; 
- створити відео, яке відображає результативність роботи волонтерської групи гімназії. 
Для роботи над проектом клас поділено на групи: Дослідники, Журналісти, Відеомейкери. Дослідники отримали завдання зібрати основну інформацію щодо роботи з вчителями - волонтерами. Група Журналістів узагальнює і вивчає життєвий шлях волонтерів Корпусу Миру США в Україні, які працювали і працюють в нашій гімназії, а також збирає фото- та відеоматеріали. А Відеомейкери працюють над створенням фільму, який узагальнює проведену роботу волонтерської групи гімназії. У результаті проекту учні розширили свої знання про американську культуру та діяльність професійних організацій і навчальних закладів США. Крім того, гімназисти допомогли волонтерам більше дізнатися про Україну, її культуру і звичаї.Проект
США: країна, люди, традиції
Ключове питання:  Чи все нам відомо про Сполучені Штати Америки?
Тематичні питання:  
Як живуть на іншому боці планети?  
Хто такі американці? 
Як святкують в Америці?
Змістові питання:
Про що нам може розповісти карта Сполучених Штатів  Америки?
Які народи об’єднує американська нація?
Які свята в Америці є національними?
Що думають американці про свою Батьківщину? 
Що думають українці про Сполучені Штати Америки?
Стислий опис

Мета проекту: поглибити знання учнів про країну, мова якої вивчається; розвивати вміння пошуково-дослідницької роботи та вміння аналізувати та узагальнювати досліджений матеріал; збагачення духовного світу осо­бистості, отримання та розширення знань про культуру країни, мова якої вивчається; розви­вати творчі здібності учнів; виховувати повагу до традицій народу США, досягнення ситуації успіху кожного співучасника творчого процесу та його максимальної самореалізації. 
Для роботи над проектом клас поділено на групи: Дослідники, Науковці, Журналісти. Дослідники отримали завдання щодо вивчення основної інформації про Сполучені Штати Америки. Ця група розробляє презентації про країну, мова якої вивчається. Група  журналістів узагальнює і вивчає життєвий шлях волонтерів Корпусу Миру США в Україні, які працювали і працюють в нашій гімназії. Вони дізналися, що волонтери думають про свою Батьківщину. Група науковців досліджує погляди американських громадян і працює над створенням веб – сайту.
Навчальні предмети
Іноземна мова, інформатика, географія - 11 клас
Учнівські роботи


Матеріали вчителя
Матеріали до уроку:
Відео "Англійська чайна церемонія"
Відео "Англійський чайний етикет"
Відео "Англійське чаювання"
Відео "Чаювання Аліси"

В Мелітопольському районі протягом декількох років відбуваються засідання «English club» для вчителів англійської мови. З метою вдосконалення комунікативних навичок для мовних практикумів запрошувалися вчителі - волонтери з Корпусу Миру США в Україні: Кріс, Лора та Крістен Хартам та їхні вчителі-координатори, які у тісній співпраці і готували завдання для практикумів. Вчителі вдосконалювали мовленнєві навички, спілкувалися з носіями мови, вправлялися з англійськими прислів’ями та приказками, приймали активну участь у рухливих іграх, які підготували волонтери, познайомилися з традиціями святкування Великодня в США, дізналися про здоровий спосіб життя наших волонтерів,  розповіли про українські традиції. На жаль, на сьогодні в жодній школі Мелітопольського району не працює волонтер із США. Але ми сподіваємося, що найближчим часом їхній голос залунає у стінах нашого навчального закладу.

Завдання для мовного практикуму вчителів англійської мови 2 комментария:

  1. Олена Вікторівна! Ви чудовий педагог! Ваші матеріали дуже цікаві й корисні. Я думаю, що вони стануть в нагоді багатьом вчителям!

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Дякую! Всі творчі задуми допомагають реалізовувати мої учні.

      Удалить